1.ADIM

Zipponuza benzin doldururken yaptığınız gibi iç mekanizmayı dış mekanizmadan ayırın. (Zipponuzun kapağını açın, alt kısmı ve bacayı kavrayın, ters yöne çekin)

2.ADIM

İç mekanizmanın altında bulunan vidayı sökün.
Not : Eğer vida elinizle sökemeyeceğiniz kadar sıkıysa düz bir tornavida kullanın. Dış mekanizmanın alt veya üst kısmının kenarlarını da kullanabilirsiniz ancak bu çakmağınızı çizebilir.

3.ADIM

Çakmaktaşını çıkarmak için Zippo’nuzu söktüğünüz vidalı kısım aşağıda kalacak şekilde tutun.
Not 1:Dış mekanizma söktüğünüz tüm parçaları güvenle saklamak için en ideal yerdir.
Not 2: Eğer çakmaktaşı düşmezse Zippo’nuza bir fiske atın.

4.ADIM

 

Keçe tamponu ve yedek çakmak taşlarını çıkarın. Keçe tampon ile pamuğun arası yedek çakmak taşlarını saklamak için en ideal yerdir.

5.ADIM

 

Bir cımbız veya kargaburun kullanarak pamukları birer birer çıkarın. Zippo’nuzda büyük ve tek bir parça yerine küçük parça pamuklar kullanıldığını göreceksiniz.Pamukları çıkardığınız sıraya ile yere uygun biçimde dizin. (Bu ileriki adımlarda faydalı olacak)

6.ADIM

 

Kargaburun veya cımbız yardımıyla yeni Zippo fitilini alt kısımdan baca kısmına doğru uzanan delikten geçirin. Fitilin baca kısmından çıkan parçanın boyunun bacanın boyu ile aynı olmasını sağlayın.

7.ADIM

 

Fitilin baca tarafından çıkan bölümünü cımbız, kargaburun veya serçe parmağınızı kullanarak bükün. Bu çalışmanız bitene kadar, fitilin geçirdiğniz delikten geri düşmesini önleyecektir.

8.ADIM

 

Söktüğünüz pamuk parçalarını hazırlayınız. Sonra ki adımda uygun şekilde yerleştireceksiniz.

9.ADIM

 

Söktüğünüz pamuk parçalarını söktüğünüz sıranın tam tersi sırayla eski yerlerine yerleştirmeye başlayın. Her parçanın tıpkı bir yapbozun parçası gibi kendine ve yerine özgü şekli olduğunu göreceksiniz.
Pamuk parçalarını yerleştirirken fitile parçaların arasına uyacak şekilde kıvrımlar verin. Unutmayın pamuk parçaları tükenmeden fitile yeterli kıvrımı vermelisiniz

10.ADIM

 

Keçe tamponu (ve kullanıyorsanız yedek çakmaktaşlarını) yerleştirin. Çakmaktaşını ait olduğu oluğa yerleştirin. Çakmaktaşı yayını takın. Vidayı daha fazla dönmeyinceye kadar sıkın. Vidayı çok fazla sıkmanıza aslen gerek yoktur ancak gevşek bir vida Zippo’nuzun uygun şekilde kapanmasını engelleyebilir.

11.ADIM

 

Eğer fitil boyu bacayı aşıyor ise, aşan kısmı kesin, kısa kalıyorsa kargaburun veya cımbız kullanarak fazla sıkmadan çekin.

12.ADIM

 

Kontrol etmek için Zippo’ya benzinini doldurunuz.

13.ADIM

 

Tebrikler.

8 Comments
 • can
  Oca 20, 2016 Cevapla

  yeni aldıgım zippom yaktıgımda az yanıyo acaba fitilimi bitti

 • zippocudede
  Kas 26, 2015 Cevapla

  zippo benzini yerine gaz yağı koyuyor aq

 • feyyaz
  Şub 18, 2015 Cevapla

  zippomun fitilini aynen böyle değiştim yakıtıda var fitil ayarıda aynen sizin yaptıgınız gibi ama hiç bir zaman ilk çakışta yanmıyor 5 ile 10 arasında yakabiliyorum parmagım yara oldu artık taşı var yapmam gereken nedir

  • zippom
   Şub 18, 2015 Cevapla

   Herzaman orjinal ürün kullanmanızı tavsiye ederiz. Orjinal ürünler ile ilgili problem yaşıyorsanız yetkili servisten yardım isteyebilirsiniz.

  • hendrix
   Mar 03, 2017 Cevapla

   hacı fitili degiş
   bide auer taş al onla kullan
   auer metal

 • mehmet
  Haz 28, 2014 Cevapla

  teşekkürler kardeşim

 • Ahmet Çağrı IŞIK
  Mar 29, 2014 Cevapla

  teşekkürler allah razı olsun

 • zafer
  Oca 28, 2013 Cevapla

  eyvallah kardeşim

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.