Zippo Benzin Doldurma

zippom

Updated on:

Çakmak yakıtı, doğası gereği uçucudur (buharlaşma) dolayısıyla çakmak kullanılmadığında uçacaktır. Bu sebeple Zippo çakmak kapağını daima kapalı tuttuğunuzdan emin olun. Kullanım sıklığına göre veya dışarıya çıkmadan önce ikmal yapmak yani dolum yapmak iyi bir fikirdir.

Zippo çakmakları; yalnızca “Zippo Premium Yakıt” ile çalışacak şekilde dizayn edilmiştir. Kullandığınız benzinin orjinalliğinden emin olun. 

Zippo benzin dolumunu anlatacağımız anlatacağımız adımlarla kolayca yapabilirsiniz, dilerseniz yazımızın devamında bulunan uygulama videosunu inceleyebilirsiniz.

Zippo Benzin Doldurma

*Zippo Benzin Doldurma işlemini uygularken herhangi bir ateşten veya alevden uzak tutmaya özen gösterin.

1. Zippo çakmağınızı doldurmak için iç aksamı (instert), dış kasadan çıkarın ve iç aksamı ters çevirin.

 

2. Yakıt/benzin bölümündeki pamuğu ortaya çıkarmak için üzerinde “Lift to Fill” yazan keçeyi kaldırın. “Lift to Fill” Türkçe`de “Doldurmak için Kaldırın” anlamına geliyor. Keçeyi kaldırmakta zorlanırlasanız, açık bir ataş veya benzeri bir alet ile keçe üzerinde yer alan deliği kullanın.

 

 

3. Çakmak benzinini yavaşta pamuğa emdirin. Pamuk renk değiştirmeye başladığında veya benzinin pamuğun üst kısmına ulaştığını gözlemlediğinizde doldurmayı derhal durdurun. Çakmağı fazla doldurmamanız gerekiyor, fazla dolum yapılması durumunda benzin sızıntı yapar.

 

*Çakmak benzinin cilt tahrişine neden olması sebebiyle benzini cildinizden uzak tutmaya gayret gösterin. Benzinin ciltle temas etmesi halinde, temas eden bölgeyi derhal hafif sabunlu su ile yıkayın.

 

4. İç aksamı dış kasaya yerleştirmeden önce iç aksam üzerindeki fazla benzini bir bez yardımıyla temizleyin ve iç aksamı dış kasaya yerleştirin.

 

 

5. Çakamağı yakmadan önce benzin şişesini kapatın, çakmağın yakınına benzin dökülmediğinden ve ellerinizi sildiğinizden emin olun ve çakmağınızı deneyin.

 

Çakmağı kullandıktan sonra söndürmek için kapağı kapatın. Zippo çakmak kendi kendine sönmez. Kapağı kapatmanız gerekir. Çakmak kullanım süresine bağlı olarak ısınabileceği için kullanım süresine dikkat edin.

 

Benzin dolumundan sonra Zippo çakmağı cebinizde taşımayı düşünüyorsanız taban kısmı altta olacak şekilde yerleştirin.

 

Zippo Benzin Doldurma Uygulama Videosu

 

 

 

“Zippo Benzin Doldurma” üzerine 4 yorum

    • Özellikle bu işi yapan yerler var mı bilmiyorum ama genelde Zippo satışı yapan yerler dolum da yapmakta.

Yorumlar kapalı.