Zippo Sesleri

zippom

Updated on:

İşlevselliği ile ön plana çıkan Zippo çakmakları on yıldan fazla bir süredir pop kültüründe benimsendi. 2.000`den fazla filmde, sayısız müzik videosunda, festivallerde ve konserlerde yüksek performans gösteren Zippo çakmak, dünyanın dört bir yanındaki insanların sevgisini kazandı.

Zippo çakmağının “Click” sesi resmen dünyadaki en tanınmış sesler arasında yer alıyor. Zippo 5 Aralık 2018 tarihinde ikonik Zippo Windproof ses markasını duyurdu. Hal böyle olunca Orjinal Zippo Sesleri albümü yaratma fikrimiz ortaya çıktı.

 

Zippo Sesleri

Daha önce Sahte Zippo Nasıl Anlaşılır yazımızda Zippo ve Rippo seslerini vermiştik bu çalma listesindeise  orjinal Zippo sesleri yer alıyor. Bunlar; Zippo Açma Sesi, Zippo Kapama Sesi, Zippo Çark Sesi, Zippo Ateşleme, Zippo Yakma Sesi ve Zippo Zemin Seslerine kadar tüm Zippo Sesleri mevcut.

 

 

Zippo ASMR

Zippo  çakmaklarının kendine has “klik” sesini dünyanın en tanınmış sesleri arasına girebilmesi bazı pazarlama stratejileri yürüttü. Bu bağlamda yayınlanan *ASMR videosu hayli yankı uyandırdı ve Zippo Üretim Şirketi özel *ASMR koleksiyonu oluşturdu.

 

 

*ASMR ; “Automonous Sensory Meridian Response”  kısaltmasıdır, Türkçe karşılığı “Otonom Duyusal Meridyen Tepki”. ASMR,  “Beyinsel Orgazm”, “Omurga karıncalanması” veya “Beyin masajı” şeklinde de adlandırılan endorfin salgılayıcı, rahatlatıcı etkiye sahip bir ses türüdür. Wikipedia

“Zippo Sesleri” üzerine 2 yorum

Yorumlar kapalı.