Zippo Fitil Değiştirme

zippom

Updated on:

Zippo çakmak fitilinin, çakmağın kullanım sıklığına göre değiştirilmesi gerekmektedir. Bu genellikle yılda bir veya iki kere değiştirilmesi anlamına geliyor. Zippo çakmağınız olması gerektiği biçimde yanmıyorsa veya ateşleme için çarkı birkaç kez çevirmeniz gerekiyorsa fitil değiştirilmelidir.

Zippo çakmakları; yalnızca “Zippo Çakmak Fitiliyle” çalışacak şekilde dizayn edilmiştir. Kullandığınız fitilin orjinalliğinden emin olun. 

Normal, İnce (Slim) veya Pipo çakmaklarda değiştirme işlemi hiç bir farklılık göstermez.

Zippo fitil değişimini anlatacağımız anlatacağımız adımlarla kolayca yapabilirsiniz, dilerseniz yazımızın devamında bulunan uygulama videosunu inceleyebilirsiniz.

Zippo Fitil Değiştirme

1. Yeni bir fitil takmak için iç aksamdaki (instert) tüm bileşenleri çıkarmamız gerekiyor. Bunlar sırasıyla; taş vidası, çakmak taşı, keçe, pamuk ve fitil. Pamukları çıkardığımız sıra ile yerleştireceğimizden, pamukları çıkarırken sıralamaya dikkat edin.

 

 

2. Yeni fitili benzin bölümünün alt kısmından yukarı doğru veya ateşleyici bölümden aşağıya doğru takın. Bir cımbız, pense veya kargaburun yardımıyla yeni fitili ateşleyici bölümün üstünde birkaç santim kalacak şekilde çekin. Fitili yeniden takma sırasında, fitili sabitlemek için fitilin dışarıda kalan kısmını ateşleyici bölümün kenarına doğru katlayın.

 

3. Pamuğu tam olarak çıkarıldığı sırayla parçalar halinde fitili dolgu içine kıvrımlı veya “S” şeklinde geçirerek yerleştirin. Parçalar birbirine daha iyi oturacaktır. Burada amaç fitilin pamukla mümkün olduğunca temas etmesini sağlamaktır.

 

 

Keçeyi pirinç taş yuvasının üstüne yerleştirin ve çakmak taşını yuvasına yerleştirin. Taş yayını sıkıştırarak sabitleyin bu işlem esnasında çakmak taşının düşmemesine dikkat edin.

 

4. Fitili ateşleyici bölümün yüksekliği ile aynı olacak şekilde bir makas, yankeski veya tırnak çakısı yardımıyla kesin ve iç aksamı yeniden dış kasaya takın.

 

 

Zippo Fitil Değiştirme Uygulama Videosu

“Zippo Fitil Değiştirme” üzerine 10 yorum

  1. zippomun fitilini aynen böyle değiştim yakıtıda var fitil ayarıda aynen sizin yaptıgınız gibi ama hiç bir zaman ilk çakışta yanmıyor 5 ile 10 arasında yakabiliyorum parmagım yara oldu artık taşı var yapmam gereken nedir

    • Herzaman orjinal ürün kullanmanızı tavsiye ederiz. Orjinal ürünler ile ilgili problem yaşıyorsanız yetkili servisten yardım isteyebilirsiniz.

Yorumlar kapalı.