Sahte Zippo Nasıl Anlaşılır?

zippom

Updated on:

Gerçek olmayan Zippo çakmaklarını temelde iki kategoriye ayırırız; sahteler ve benzerleri.

Benzer bir çakmağı belirlemek oldukça kolaydır. İlk bakışta orijinal Zippo ‘nun tipik dizaynına benzese de çakmağın ismi Zippo değildir. Buna birçok örnek vardır;  Zippu, Zippq, Zipo, Oppiz, Champ, Zeppo, Zuppo, Zorro, Star.. Bunlar gerçek Zippo gibi görünse de orjinallerine göre çok daha düşük kalitede olduğunu kolayca anlayabilirsiniz.

"Zippu" Çakmak
“Zippu” Çakmak

Diğer yandan sahtelerin tespit edilmesi ise çok daha zordur. Çünkü çakmak orijinal Zippo ismini taşır ve resmi Zippo kutusu gibi içinde aynı sticker yani etkiletlere sahiptir, hatta kutunun altındaki tarih yazıları bile aynıdır. Bu tip sahte çakmaklara “Rippo” adı verilir.

Peki orjinal Zippo nasıl anlaşılır?

Eğer neye ve nereye baktığınızı biliyorsanız sahte bir çakmağı belirlemek büyük bir problem teşkil etmeyecektir. Aşağıda anlatığımız adımlarla elinizdeki çakmağın sahte veya orjinal Zippo olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

 

Sahte Zippo Nasıl Anlaşılır?

 

Orjinal Zippo olup olmadığını anlamak için bakılması gereken 15 nokta.

 

1. Ucuz Malzeme; Orjinal Zippo ile karşılaştırıldığında Rippo ağırlığının daha az olduğu görülecektir.

 

2. Gevşek kapak; Kapaklar birbirlerine menteşelerle bağlıdırlar. Kapak hareketi için ufak bir boşluk gereklidir. Orjinal Zippo`larda ufak bir boşluk olur ve hafifçe yer değiştirmesi gözlemlenmelidir.

Gevşek Kapak
Gevşek Kapak Boşluğu

 

3. İç Kaplamada Leke; Orjinal Zippo`da çakmak üzerinde kullanılan farklı tasarım süreçlerinin sonucunda kapak içindeki lekeler oluşmaktadır. Rippo`larda bu lekeler çoğunlukla olmaz.

 

İç Kaplamada Leke
Orjinal Zippo`larda bulunan iç kaplamadaki lekeler.

 

4. Zippo Click (Zippo Klik); bütün sahte Zippo çakmaklarının ortak özellikliği ucuz malzeme kullanılmasıdır. Bu da Zippo`nun kendine has Click sesini etkiler. Aşağıdaki Zippo ve Rippo sesleri ile çakmağınızın sesini karşılaştırarak fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca Zippo Sesleri konumuza buradan ulaşabilirsiniz.

Zippo Click (Zippo Klik)

 

Rippo Click (Rippo Klik)

 

 

5. Taş Çarkı (Zippo Çarkı);  Taş çarkı alaşımlı metallerden yapılmıştır. Kesme ve parlatma işlemi sırasında yüzeyde düzensiz renkler oluşurken bir o kadar düzenli kesim şekli oluşturmaktadır. Bu aynı zamanda Zippo Çarkının eşsizliğidir.

Zippo vs Rippo Taş çarkı
Zippo vs Rippo Taş çarkı

 

6. Çıkıntı; İç aksam kasadan 2mm kadar çıkıntılıdır ve mükemmel kesim hatlarına sahiptir. Ayrıca taş çarkı altında görünen çakmak taşı tutucu metal rengi ayırt edilebilir derecede prinç rengine sahiptir ve iç aksamdan 2mm kadar çıkıntılıdır.

 

7. Çentik (Göçük); Dış kasanın üst ve alt tarafındaki çentikler üretim işlemi sırasında uygulanan basınç kaynaklıdır. Biri daha kabaca (derin) olurken diğeri daha daha yüzeyseldir (derin değil). Görünümü farklı oldukları gibi baş parmağınızı bu çentiklerin üzerinde gezdirerek farklarını hissedebilirsiniz.

Zippo Göçük (Çentik)
Zippo Göçük (Çentik)

 

8. Menteşe; Rippo`larda menteşe birleşme yerleri genelde orijinalinkine göre daha küçüktür ve menteşe aralıklarında boşluklar vardır. Orjinal Zippo`larda menteşe aralıklarında boşluklar olmaz ancak kullanıma bağlı olarak zamanla boşluklar oluşabilir.

Zippo Menteşeleri
Zippo Menteşeleri zamanla geliştirilerek değişime uğraşmıştır.

Buradan Zippo Menteşeleri adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

 

9. Taban Renk Farklılığı; Her farklı üretim serisinde çakmakların taban rekleri farklılık gösterir. Özelikkle Matte serisi çakmaklarda menteşeler ve taban çakmak rengiyle kaplanmaz. Bazı serilerde, tabandaki boya tozu sebebiyle tabanda yer alan metinler soluk görünüme sahiptir.

Zippo Taban Renk Farklılığı
Zippo Taban Renk Farklılığı

 

10. Taban Etiketi; Rippo çakmakların taban etiketindeki yazı daha yüzeysel (derin değil) olur ve yazı tipi (font) farklılık gösterir, Zippo`larda yazılar daha derin ve net okunabilir biçimdedir.  Bazı Rippo`larda yazım yanlışları  yapılmıştır örneğin “Bradford PA.” yerine “Bradford RA.” yazar. Zippo`larda taban ile kasa arası mükemmel yumuşak bir geçişe sahiptir, Rippo`lar daha keskin veya daha geniş bir geçişe sahiptir. Görünümü farklı oldukları gibi baş parmağınızı kasadan tabana doğru gezdirerek geçiş farkını ve yazı derinliğini hissedebilirsiniz.

 Zippo Taban Etiketi
Zippo Taban Etiketi

 

11. Farklı Üretim Tarihi; Taban Etiketinde yer alan tarih ile iç aksamın (Instert) üzerinde yer alan üretim tarihleri genellikle farklı olmaktadır. Zippo dış kasaları ve iç aksamları (insert) ayrı ayrı üretilir bu sebeple toplama esnasında rastgele eşleşirler. Aynı üretim tarihini (Ay ve Yıl) alma şansı çok azdır.

Zippo Farklı Üretim Tarihi
Zippo Farklı Üretim Tarihi

Ayrıca bildiğiniz gibi Zippo çakmakların üzerinde yer alan tanımlama kodları üretim ay ve yılını göstermektedir. Örnek olarak üretim ayı “A-L” arasındaki harflerle belirtilir. Bu sebeple üretim ayı “M” olan yada “Z” olan bir Zippo göremezsiniz. Çakmağınızın üzerindeki tanımlama kodlarının burada verilen tablodakinden farklı olmadığına emin olun.

Rippo (Sahte Zippo) Z-Zippo-XII

 

12. İç Aksam (Insert) Üzerinde Çizikler; Zippo iç aksamları (insterts) ve kasa sürtme yoluyla ile sabitlenir. Bu nedenle çizikler kaçınılmazdır. Zippo dış kasanın içini ve iç aksamı (instert) cilalamaz yani partlatmaz.

İç Aksam (Insert) Üzerinde Çizikler
İç Aksam (Insert) Üzerinde Çizikler

 

13. İç Aksam (Insert) Üzerindeki Yazılar; Zippo iç aksamları (insterts) üzerinde yer alan yazılar net okunabilir biçimdedir. Rippo çakmakların iç aksamları üzerindeki yazılar okunaklı değildir, yazı tipi (font) farklılık göstermektedir ve yazım hataları görülür. BRADFORD.PA. yerine BRADEORD.PA  veya Zippo marka yazısından sonra gelen ® sembolü yeri değişik olabiliyor.

Zippo şirketi 2011 yılına kadar Zippo iç aksamları üzerinde “MADE IN Zippo® U.S.A.” yazıyordu, 2011 yılı itibarıyla  “Zippo® MADE IN U.S.A.” yazmaya başladı. Dolayısıyla 2012 yılında üretilen bir Zippo iç aksamında “MADE IN Zippo® U.S.A.” görmemeniz gerekiyor. Ayrıca 2011 yılına kadar ® işareti markanın sağ alt köşesinde yer alırken, 2011 yılı ititabarıyla markanın sağ üst köşesinde yer aldı.

Bir takipçimizden gelen iç aksamda yazım hatası mevcut. İşaretli kısımlarda hata yapılmış; BRADFORD.PA. yerine BRADEORD.PA yazılmış, üst kısımda Zippo markasından sonra ® kullanılmış 2011 yılından sonra üretilen çakmaklarda bu kısımda ®  kullanıldı.

Sahte/Rippo İç Aksam

2011 yılında olduğu gibi zamanla Zippo iç aksamları değişiklikler göstermiştir, buradan Zippo İç Aksamları adlı yazımıza ulaşabilirsiniz.

 

14. Kadife Koruyucu; Zippo çakmkları son kullanıcıya yani ulaşana kadar herhangi hasar görmemesi için kutu içine siyah renkli kadife bir doku eklenir. Orjinal olmayan kutularda, kadife görünümlü ucuz bir malzeme kullanılır ve rengi daha açık bir siyah tonundadır, işçiliği de orjinali ile kıyasalanamayacak kadar kötüdür.

Orjinal Zippo Kutusu ve Rippo Kutusu

 

15. Baskı Kalitesi; Orjinal Zippo kutusu çok kaliteli bir yapıya ve baskıya sahiptir, ancak sahte bir kutu daha düşük kalitededir. Ayrıca metinlerde büyük farklılıklar vardır.

 

Yukarıda anlattığımız 15 nokta ile “Sahte Zippo Nasıl Anlaşılır?” , “Orjinal Zippo Nasıl Anlaşılır” veya “Zippo Orjinal Mi?” sorumuzun yanıtını vermiş olduk.

Eğer sahip olduğunuz çakmağın orjinalliğinden hala şüphe duyuyorsanız bizimle iletişim kurmaktan veya yorum göndermekten çekinmeyin.

“Sahte Zippo Nasıl Anlaşılır?” üzerine 460 yorum

 1. Merhaba bana orjınal Bı zıppo hediye geldi yakasık 7 8 sene once bunun ne kadar degeri oldugunu nasıl öğrenebilirım

 2. Merhaba.Zippo türkiye sitesinden mavi safir kaplama olan modeli almak istiyorum.Zaman geçtikçe bu kaplama rengini vs kaybeder mi? yani çakmağın sürekli parmak değen kısımlarının solup da kenar köşe taraflarının mavi kalması gibi bir durum oluşur mu?

 3. merhabalar ben 15 maddede zippo’nun orjinalini nasıl anlarız yazınızı inceledim çakmağım ağırlık hariç her maddeye de uyuyor ama elimde başka zippo olmadığı için normalden daha mı hafif emin olamıyorum dediğim gibi diğer maddelere uyuyor bir tek çakmağımı dış kesiminden çıkardığımda içinde zippo yerine kentai yazıyor peki bu sahte olduğunu gösterir mi

  • Merhaba, iç aksam üzerinde farklı bir marka yazıyorsa çakmağınız ne yazık ki taklit/benzer ürün.

    • Benimde öyle yıllardır kullanır herşeyi 1 den 15 kadar orjinal oldugunu gösteriyor ama iç kasa dış kasa numaralari ayni

 4. Sizce bu ürün replika mı acaba? Ben replika olduğunu düşünmekteyim;
  Garanti kağıdı: https://i.hizliresim.com/BCJwNq.jpg

  Insert: https://i.hizliresim.com/rrCdXd.jpg (made in zippo USA (2011)

  Kutu: https://i.hizliresim.com/oNb8ul.png

  Önden insert yükseklik ve teker: https://i.hizliresim.com/bL5ncE.jpg

  Teker ve insert: https://i.hizliresim.com/VXRCE2.jpg

  Asimetrik menteşe perçin kaynakları: https://i.hizliresim.com/PbGsBm.jpg

  Pürüzsüz olmayan kam: https://i.hizliresim.com/S4Jf43.jpg

  Perçinler aynı derinlikte: https://i.hizliresim.com/dJ6rB4.jpg

   • Orijinal 1941 Replika üzerinde kurukafa baskı olan Zippo çakmağın dış kabının alt tarafındaki Zippo yazısı ve tarihler fabrikasyon olarak ters basılmış. Koleksiyon olarak farklı bir değeri var mı? Bu fabrikasyon hata çakmağa ayrı bir değer katıyor mu? İsterseniz fotoğraflarını gönderebilirim. Teşekkürler.

   • Benim Zippo da kapak üzerinde ki Zippo yazısı kendiliğinden silindi. Bu sahte olduğunu mu gösterir?

 5. iyi günler hediye gelen çakmağım 11. madde hariç bütün kriterleri barındırıyor kasanın üzerinde yazan B 18 iç kısımdada B 18 olarak yazıyor yani tarih aynı birde. zippoların çakmak taşı altın rengine yakın diye biliyorum bunun çakmak taşının bulunduğu bölge gold olmasına ragmen taş siyah ve kutu çakmağım zippo blu serisi olmamasına ( çakmağım benzinli )rağmen kutunun içinde zippo blu yazıyor

  • Merhaba, iç aksam ve dış kasa üzerindeki tarihlerin aynı olması tek başına bir sebep değildir. Denk gelme olasılığı düşüktür, diğer kriterlere uygunsa şanslısınız. Çünkü aynı üretim tarihi olması nadiren denk gelir.

   • Selamın aleyküm bende orj zippo çakmak varda dişi orjinal içini değiştirmişler kim yaptı bilmiyorum kimsenin gunahını alamam benim demek istediğim buna orj iç kısım bide elden geçirmenizi istiyorum saygılar iyi günler

 6. 13. maddeye göre markanın yanındaki R harfi yıla göre sağ alt ve sağ üst köşe olarak değişiklik gösteriyor. Peki iç aksamda ve dış tabanda olmak üzere iki marka yazısı var fakat almayı düşündüğüm ikinci el üründe biri sağ alt biri sol üst köşede. bu mümkün mü?

 7. Merhaba benim aldığım orjinal siteden temin ettiğim çakmağımın iç ve dış aksam aynı ay ve seneye ait.Denk gelme olasılığı nedir acaba?

  • Denk gelme olasılığı düşük olsa da ara ara denk gelebiliyor, orjinal site ile kastettiğiniz Zippo Türkiye ise çakmağınızdan şüphe duymayın.

 8. Zippom 1997, alt kısmında yazılana göre.. Çıkıntı yok kenarında, o yıllardaki üretimle alakalı olabilir mi?

  • Merhaba, 6. adımdan bahsediyorsanız Zippo çakmağın yapısı gereği bu çıkıntı tüm modellerde yer almaktadır.

 9. Elimde 4 adet Zippo çakmak var ve bu yazdiklarinizdan sonra 2 tane kaldı 2 sinden şüpheliyim yani anlamadim 2 tane sini Ankara’da nereye gösterebilirim bu cakmaklari

 10. Yazı için teşekkürler yıllardır kullandığım ve orjinal zippo sandığım çamak Rippo çıktı 😀

 11. Sahtesini gerçeğinden ayırmak için çok faydalı bilgiler, 2. el satış ve takas gibi bir çalışma yapsanız faydalı olur bizim için.

 12. Sesin bile bu kadar değişeceğini tahmin etmemiştim, çok bilgilendirici bir yazı olmuş emeğinize sağlık.

   • 15 de yapılmış bir zippo ve xıı de yani (1996) üretilmiş zippom var. Seneler geçmesine ramen hala 2 side aynı çok memnunum.

 13. ELİMDE BİR ZİPPO VAR BUNUN ORJİNAL OLUP OLMADIĞINI SORMAK İSTİYORUM BANA YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ

 14. Bir yerden Zippo diye bir Çakmak aldım. ama iç aksamını açtığımda içte ne zippo yazısı var ne de sesi tam zippoya benziyor orjinal olup olmadığından şüpeliyim aldığım adam bana kep away yazıyor orjinal dedi

 15. \\\ zippo \\\ model zippom var. Slim modellerden. İçi ise \\\ \\\\ ne kadar eder

 16. İyi günler ben bi zippo aldım ama şüphe ediyorum fotoğraf yollasam bakabilirmisin

 17. herkese slm bir arkadasimdan hediye zippo geldi yanilmiorsam marlboro koleksiyonundan e 2000 xvi numarasi uretimi ama orjinal olup olmadigini anlayamadim ic aksaminda made in zippo usa yazisi var ama bazi okudugum kaynaklarda bazi eski uretim orj zippolarda bu yazi varmis iyice kafam karisti ????

 18. Arkadaşlar birisi zipponun iç mekanizmasinda zippo yazisinin altinda cizgi olur dedi bendeki zippo 1998 yapimi üretimi yok şuan yazılanlara göre orjinal ama çizgi yok yazinin altinda camelin 85. Yilina özel yapılmış zippo eski oldugundan yoktur diye dusunuyorum yardimci olun lütfen

 19. sahte zippolarda made in zippo usa yazmaktadır orjinallerinde ise zippo made in usa yazmaktadır. Bu bilgi doğru mu acaba.

  • 3:27 . dakikaya bakın ne yazdığı açık made in zippo usa. lar yani orjinal seninki de böyleyse orjinaldir. tabii diğer aşamaları atlamamak ta gerekir. … ortalıkta bir şeyler yazıyor herkez bildiğince yazmış bişeyler ama en doğrusu fabrikasındaki üretim aşamasındaki dir diye düşünüyorum. Tabi discovery de yayınlanan nasıl yapılır programı fake zippo fabrikasına gitmediyse… 🙂
   Kalın sağlıcakla.

 20. Merhabalar. Yaklaşık 3 gün önce d&r mağazasından zippo aldım. Daha doğrusu hediye geldi. Kapağı açıp kapanırken gıcırtı yapıyor ve sallanma mevcut. Normal midir ya da kullandıkça düzelir mi?

 21. iç kısmında made in zippo ,usa yazanlar sahtemi oluyo araştırmama göre birkaç yerde böyle yazılmış

  • Gercekten bilgini varmi bu soru hakkinda 180 liraya aldigim zippo da made in zippo usa yaziyor bi yazi olan zippolara sahte diyolar ancak aldigim yer zipponun orjinal bayisi anlayamadim olayi

   • 2009 öncesi ise made in zippo 2010 itibarı üretimlerde zippo made in yazar tabii iç kısmında bu yazılar vardır

 22. arkadaslar amerika new yorktan ve turkiye zippo internet sitesinden zamaninda aldigim orjinal zippo var elimde. tereddut eden arkadaslar alacklari zippo icin sahte mi gercekmi sorularini sorabilirler. elimdekilerle karsilastirarak bilgi verebilirim.

  • Merhabalar benim dedemden kalma bir zippom var ancak altında üretim tarihine ilişkin bir yazı yok çok araştırma yaptım.Zipponun modeli texas farm truck zippo olarak geçiyor bu tarz zippolara farklı mı sekilde mi bakiliyor yardimci olabilirseniz sevinirim iyi bayramlar.
   [email protected]

 23. Arkadaşlar merhaba. İlk defa Zippo aldım ve ürünün orijinalliğinden şüphe duyarsanız bandı sökmeden iade edebilirsiniz yazıyor. Bandı açmadan anlayamıyorum ben de. Çakmağın üretim yılı 2015 ama bu şekilde üretiliyor mu bilen varsa yardımcı olabilir mi? Distrübitöre mail attım ama ilgilenmediler.

  http://i.hizliresim.com/m73E50.jpg

 24. merhabalar. benim iç ve dış kısımdaki harfler farklı ve üzerinde üç boyutlu bir meteryal olduğu için o meşhur sesi alamıyorum.sanırım bunlar orjinal olmaması için bir neden değil ama çabuk sönmeye başladı çakmak. ve ben atlas pasajındaki yerden almıştım hemen girişteki sol taraf. çakma satacağnı düşünmüyorum. sönmesinin nedeni ne olabilir acaba.

 25. arkadaşlar sorum şu orjinal zippo alında ne yazıyorsa içindekinde de o yazması gerekiyor doğrumudur dogruysa zippo com tr den aldığım cakmak sahte yanılıyorsam düzeltin altta I (ıgdırın ı sı ) 14 yazarken içinde J 14 yazıyor cevap bekliyorum sizlerden sagolun simdiden

 26. Arkadaşlar mağlum zippolar çok dikkat çeken çok şık ama bir o kadar da pahalı çok özel aksesuarlar. Okul yıllarımda bakardım insanlar havalı havalı o kapağı açınca çıkan harika sesle ardından sigarasını çakar keyfini çıkarırdı. Kendime söz vermiştim çalışmaya başlayınca benimde bir tane olacak diye. Şimdi maddi durumum var kendime bir tane o yılların anısına hediye niyetine alacağım. D&R’dan alacağım orjinalliği kesin olsun diye. D&R da orjinallik konusunda sıkıntı yaşarmıyım bana yardımcı olabilirmisiniz?

  • Hayır yaşamassın. d&r dakilerin hepsi orjinaldir ve yeni tasarimlardir.

 27. s.a oncelikle mubarek bayraminiz kutlu ve hayirlara vesile olsun. boyle bi site ile kullanicilara hizmetverdiginiz icin tesekkur ederim emeginize saglik. bende uzun yillardir bir cakmak hevesi vardi ama bir cakmagada okadar para vermek acikcasi zoruma gidiyordu velhasil simdi kendime hediye etmek istiyorum, camel sigara kullaniyorum princ rengi bir cakmaga sahip olma arzum var. sizlere sorum soyle tabi dogru sorabilecekmiyim orasida mechul umarim anlayabilirsiniz ; bu cakmaklardaki alfabetik seri abcdef gibi bunlar kalitede bir onem tasiyormu? cakmagin duz renk eski ve orjinal olmasindan yanayim maksimum 1990 yili oncesi uretilmis olmasini istiyorum. bana saglikli bir tavsiye verebilirmisiniz ve nereden temin edebilirim 2el kusursuz bir urunde olabilir. yardiminiz icin simdiden tesekkur ederim.

   • malzemeyi elden görerek almak daha mantıklı bide modellerin kalitesi aynıdır mesela sapphire a b c d kalite aynı ama üretim ayı farklıdır herkes a kullanmak ister a ocak b şubat c mart… diye gider 😀

   • çakmak almışsındır büyük ihtimal yine yardımcı olmak isterim sıfır olarak 1990 yılı öncesi bulman çok zor ve kolleksiyon sınıfına girdiği için fiyatıda abartılı olucaktır haliyle alfabetik olan a b c bunu ocak şubak mart gibi sağ tarafında rakam ile yazan 12 13 14 yılı olarak anlayabilirsin ayrıca orjinalliğini ayırt edebilicek tecrüben yoksa zippo.com yada yetkili bir bayiinden almayı unutma bu arada zippo çakmaklar ömür boyu garantilidir

 28. merhaba arkadaşlar internetten zippo siparişi verdim kontrol ettim orjinal.yanız iç aksam kasaya kolay oturuyor.çakmağı yakınca yukarı kalkıyor hafiften.biraz boşluk var.sesise pek iyi çıkmıyor.eski zippomun sesi gibi değil.orjinal zippoların menteşeleri bir büyük bir küçükn mü olmalı.benim eski zippo öyleydi.gs stroreden almıştım 2007 de.yeni zippomun menteşeleri aynı boyda.yardımlarınızı bekliyorum….

 29. 75 parça zippo koleksiyonumu satıyorum ayrıntılı bilgi için whatsapp 05458651921

 30. Kartal yuvasında satılan çakmaklarda D.Metal yazıyor. Zippo mudur bunlar? Değilse de kaliteli mi hediye için tavsiye eder misiniz?

 31. Gozle gorunen bolumler tariflerinize birebir uyuyor. Ama kendi zippomdan orijinal sesini tam alamiyorum. Ayrica orijinal zippolarda garantu belgesi oluyor mu olmasi sart mi? 35lik replica 140 lira

 32. Atlanmış zippo çakmaktşını orijinal çakmaktaşı ile değiştirebilirsin yani çakmaktaşından anlaşılmaz orijinal olup olmadığı.
  Not:Özellikle orijinal r’nin yanında i yazdım yazım kılavuzuna bakın.

 33. merhaba 123constantine.com da satılan zippolar orjinalmidir. zipponun böyle bir serisi varmı?. boyutları büyük. ve hiçbir zippo sitesinde bulamadım. birde fiyatı 400 tl. sahte olma olasılığı var mı?

  • Hocam merhaba. Bu siteden alışveriş yaptınız mı? Siteyle alakalı hiçbir şekilde bilgi bulamadım. Uluslararası özellikle Türkiye’ye kargoları var mıdır bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim liseden beri bu çakmağı arıyorum Mecnun gibi 🙂

 34. Merhaba, zippo.com.tr sitesi haricinde netten buldupum bir mağazadan iki adet zippo çakmak aldım, fakat ses konusunda harley modelinde orjinal sesi alamadım, menteşelerin iç aksamın resimlerini çektim , bakıp orjinal olup olmadığı hakkında yorum yapabilirmisiniz , ücretini ödemek için 2 günüm var olmadı geri gönderirim , koleksiyon yapma peşindeyim , bir sorumda kasanın altında bulunan tarih kodlamasıyla iç aksamda bulunan kodun birbirini tutmamasında bir sorun söz konusumu ?
  İyi çalışmalar.

  http://hizliresim.com/0VGy2R
  http://hizliresim.com/P3OQY7
  http://hizliresim.com/JLO37j
  http://hizliresim.com/38pA1r
  http://hizliresim.com/aq1XjB
  http://hizliresim.com/27EjyN
  http://hizliresim.com/7myAYa
  http://hizliresim.com/dj7Xor
  http://hizliresim.com/zRJng9

  • Tekrar merhaba, yorumları baştan sona okuduğumda , bir kullanıcının aynı model için sahte olup olmadığını sorduğunu gördüm iyice huylandım , ürünün daha ucuza satıldığını fark ettim . Ürün ilanı kaldırılmış , benim muhattap olduğum ilan linklerini aşağıda belirttim resimlere ve ilandaki fiyatlara bakarak yardımcı olacağınızı düşünüyorum , sonuçta kalite gibi kalitesizlikte satın alınabiliyor hemde hak etmediği bir değere.

   http://urun.gittigidiyor.com/koleksiyon/zippo-wings-of-angel-blue-ice-114074427
   http://urun.gittigidiyor.com/koleksiyon/zippo-harley-davidson-live-to-ride-113138179

  • Zippo çakmaklar az bilinmesine rağmen 4 farklı türü vardır ve orjinal sesi olarak bilinenler aslında en basit türünden olan baskılı ve tek renk olanlardır.En çok tercih edilen olduğu gibi sesleri de berraktır ve kullanılması kolaydır.fakat diğer bir türü olan sizin çakmağınız tarzı eklentili yani 3 boyutlu modellerin sesi diğer basit modellere göre daha boğuk gelmektedir fakat yine de ripponun sesiyle alakası yoktur.Yukarda belirtilen zippo ses kaydının daha boğuk halidir.Ve bu ürünler sadece koleksiyon olarak kullanılmalıdır çünkü en küçük düşürülmede parça kopması veya yamulması gibi iadesi imkansız olan ve tamir edilse bile eskisi gibi durmayan kusurları oluşacaktır.Aktif bir kullanıcıysanız almanızı önermem fakat koleksiyonum var diyorsanız 2si de gayet güzide parçalar üstelik ucuzlar

  • çakmağın üzerindeki armadan dolayı kulağa o çok hoş gelen zippo ssini duyamazsın sadece düz zippolarda gelir o original ses sebebi arma yahut benzeri rozetlerin kapakta yapmış olduğu agırlık yüzünden; açıldığı anda çakmak yayının kapağa vurduğu zaman çikan titreşimlerin kesilmesinden kaynaklanıyor tamamen materyal farkından yani

 35. benim sorum yeni zippo aldım orjinal bayiden mat siyah ama üstü 2 günde sanki nemden çizik oldu ıslak gibi bunun nedeni ne olabilir siliyorum geçmiyor

 36. Merhaba zippo tasi alicaktim satan adam kirmizi tas var dedi kirmizi tas nedir?

  • biran önce cevap yazabilir misiniz ? 7 günlük iade sürem dolmadan kesin bir bilgi alayım sizden haber bekliyorum…

  • merhabalar ben en az 20 yıllık calısır durumda zippo arıyorum izmir ya da istanbulda orjinalini bulabilicegim ya da internetten satın alabilicegim bir site onerebilirmisiniz ?

   • 20 yıllık a serisi bir zippom var ama koleksiyon parçası oldukça tuzlu olucaktır ama almak istersen 05422090020 ceren arayabilirsin =)

 37. merhabalar..zippo-turkey.com buradaki ürünler gerçek mi acaba? çoğu kişi sahte diyor çünkü malum interenete gü-ven olmuyor. ve zippo classics ile zippo blu’nun farkı nedir acaba? hediye alamyı düşünüyorum 1 hafta içinde bilgilendirirseniz sevinirim.. şimdiden teşekkürler..

  • Zippo-turkey şimdiki adıyla zippo.com.tr zipponun türkiyede tek güvenebileceginiz adreslerinden birisidir. Zipponun resmi distribütörlüğünü yapmaktadır. Güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

 38. ya arkadaşım be bunu aldım ama bilinçsizce aldım diyebilirim, sadece hoşuma gittiği için. orjinalliği konusunda bilgi verebilirsen sevinirim.
  ilgin için şimdiden teşekkürler.

  http://yadi.sk/d/CIAp-HLyJroz3

 39. Merhabalar. Ben http://www.zippo.com.tr/ sitesinden Zippo çakmak almak istiyorum. Bu konuda 4 sorum var;

  1) Bu site resmi Zippo Türkiye sitesi midir? Yani bu sitedeki Zippolar gerçek mi?
  2) Bu siteden alacağım Zippo bana dolu mu gelecektir?
  3) Bu siteden alacağım Zippo’nun turuncu güvenlik etiketi olacak mıdır?
  4) Son sorum Zippo’ların turuncu güvenlik etiketleri nerededir?

  Şimdiden çok teşekkür ederim.

 40. merhabalar.
  resimde göreceğiniz zipponun modeli yada ismi nedir? zippo almayı düşünüyorum fakat bu model gibi böyle parlak bir siyah olsun istiyorum. kısacası parlak siyah falan da demiyim çünkü dediğim gibi nasıl tarif edileceğinden emin olmadığım için size yazıyorum, bu çakmağı nasıl temin edebilirim. modeli, ismi, cismi nedir? teşekkürler.

  http://i.hizliresim.com/ep2WWr.jpg

  • Resimdeki zippo Ebony sınıfı altında satılmaktadır. Zippo ebony yazdığınızda o model olduğunu görüceksiniz.

 41. satılık düz metalik zippo 110 lira fitili aynı cakmak tası degısmıstır pazarlık payı vardır … ısteyenler bu adrese mail atabilir [email protected] .. pazarlık yapılır ama cok fark etmez

  • hasan ben bunun zippo olduğunu hiç düşünmüyorum 😀 tabi bilemem sadece düşencem ne zippo yazıyor nede alakası var

   • Orjinaldir kardeşim altına bakarsan “BLIZZARD” yazıyor Blizzard bir oyun firmasıdır ve zippo işbirliğiyle o çakmağı yapmıştır.İnternete Blizzard Zippo yazarsan daha farklı çeşitlerini de görebilirsin.

    • Doğrudur kardeşim ben duymadığım için öyle geldi kusura bakma 😀

  • O modelde satılan orjinal zippoları hiçbiryerde görmedim. %90 olasılıkla sahteler

 42. Merhaba zippo.com.tr sitesinde alinan zippolarin sahte olma ihtimali var mı?

 43. Harley davidson zippo aldım. Foto göndersem orjinalliği ile ilgili yardımcı olur musunuz?

 44. yorumlarınızın hepsini okudum gercekten zippo lar hakkında çok bilgiye sahipsiniz birde bana bu çakmağın orjinal olup olmadığını söylerseniz çok sevinirim saygılarımla…

 45. Merhaba zippo D VII BRADFORD PA yazıyor alt kısmında içinde yan tarafında D VII ZIPPO MFG CO BRADFORD PA MADE IN ZIPPO USA ve bunlarım üstünde for best results use zippo flint and Fluıd yazıyor bu orijinalim dir

 46. değerli yetkili……
  zippo-türkiye den 749 tl ye zippo gümüş serisi çakmak aldım. fakat şok oldu!! çünkü çakmak hem çizik içinde geldi hemde sesi sizin yukarda vermiş olduğunuz rippo sesinden bile kötü. çakmağı yarın değişim için geri göndericeğim!! zippo-türkiye sahte zippo çakmak satarmı ayrıca orjinalse sesi neden o kadar kötü?

 47. Merhaba,
  Çakmak benzininin kokusu beni rahatsız ediyor. Pamuğa çok az deodorant sıksam sorun olur mu?

 48. bende bu harley davıdson zıppo cakmagının orjınal mı oldugunu merak edıyorum aydınlatırsanız sevınırım

 49. İyi günler bahsettiğiniz tüm kontrolleri yaptım bir tek zippomun iç kasasında zippo made in usa yazıyor aldığım yer orijinal sattığını bildiğim bir yer ancak yine de içimde bir şüphe oluştu zippom 2013 üretimi lütfen yardım eder misiniz.

 50. bende bir zippo var altında bradford RA yazıyor ağar bisey
  dayım vermisti

 51. bu garanti şartlarına kapak menteşesi de giriyor mu acaba yoksa sadece iç aksamlar mı ? teşekkürler

 52. alimde bir adet zippo var bunun orjinalligi konusunda şüphelerim var yardımcı olabilirmisiniz acaba …

 53. ben 1941 model bir zippo çakmak satın almak istiyorum ancak kapıda ödeme seçeneklerine ulaşamadım bu konuda yardımcı olur musunuz

 54. merhaba zippomun kapağı biraz sağa sola sallanıyor. ve iç aksanı 3- 4 açıştan sonra 1-2 ilim dışarı çıkıyor sahte olabilirmi

 55. ya zippo taş çatlasa 10 dolar burada 100den aşağı bulunmuyor arkadaş Türkiyeden zippo almak mantıklı değil be

 56. Merhabalar,

  zippo-turkey com sitesinden internet üzerinden alışveriş ile bir zippo aldım 115 TL’ye. Bu sitenin sahte ürün satma ihtimali var mıdır? Çakmağım henüz elime geçti, herşeyi orjinal gibi duruyor ama turuncu bir etiket filan yoktu çakmağın üzerinde. Bazı yerlerde şey demişler, hani çakmağın kapağını ilk açanın siz olmanızı sağlayan bir etiket bulunur filan diye, ben de böyle bir etiket yoktu. Bu sitenin sahte zippo satma ihtimali var mıdır? Cevabınıza göre ürünü geri gönderebilirim. Çok teşekkürler

 57. merhaba hocam ben bugün zippo-turkey.com’dan net üzerinden zippo aldım teslimat için kargoyu beklemedim ofislerinden teslim aldım fakat güvendiğim için eve gelmeden önce hiç açıp bakmadım ama açıp bakınca bana sanki servisteki ürünü sıfırlayıp vermişler gibi geldi. öncelikle üründe hiçbir koruma bandı ve kutu içinde garanti belgesi yoktu sadece kullanım kılavuzu vardı. türkiye distribütöründe zaten turuncu koruma bandı olmuyormuş ancak ince bir bant oluyormuş sanırım ama hiçbir şekilde bir etiket yoktu üzerinde. ayrıca içinde alt ve üst parçada pas değil ama renk değişimleri mevcut sararma tarzında. bunun sıfır bir üründe olması normal mi? ve iç aksamdaki yazılar silik gibi ve çizikler mevcut. ve iç aksamda c 10 dış aksamda b 10 yazıyor bu normal mi? ve son olarak dış menteşe kısmının alt ve üzerinde yuvarlak şekilde içe göçme var hani böyle ezilme tarzı değil özellikle yapılmış gibi. böyle bir şey var mı diğer zippolarda da? aldığım ürün bu: http://www.zippo-turkey.com/product.aspx?id=1266

 58. merhaba ben sakarya da oturuyorum ve bir zippo almak istiyorum. Burada gördüğüm kadarıyla sadece d&r mağazasında satılıyor. Oradan almamın bir sakıncası var mı?

 59. http://www.sanalpazar.com/Zippo-Blue-Sapphire-__isp7179169

  Buradan 2 adet get ile siparis verdim fakat fiyati gayet uygun geldi sizce bu fiyat normalmidir diger piyasa fiyatlarina gore, gerci satici yorumlarinda kontrol ettirenler olmus orjinal urun diye belirten bir cok kisi mevcut. Birde sizden yorum almak isterim. Sizce bu fiyata alinabilir mi? ABD de fiyatlar 20 ila 30 dolar arasi degisiyor vede boyle dusunursek mantikli geliyor. Ama ayni urunu zippo. Turkey 3 kati fiyatina satiyor dusundurucu geldi malumunu Turkiye de yasiyoruz.

 60. Zippomun kapağı sallanıyor.bide kapağında ve içindeki sarı lekeler (galiba benzin lekeleri) nasıl temizlenir.bide fitilin yanındaki siyah toz gibi lekeler nasıl temizlenir? Ben çok araştırdım ama maltepede zippo tamircisi bulamadım. maltepe veya çevresinde zippo tamircisi varsa lütfen yardımcı olun.Biliyorum çok şey sordum ama daha acemiyim zippo konusunda yardım ederseniz çok sevinirim 🙂

 61. ben antikacıdan bir zippo aldım siyah kabartmalı üstünde amerikan bayrağı deseni var gaz dolum yerinde filt bilmemne yazmıyor ama benimki eski v 1986 2000 yıları arası d yani nisan ayının gazı çakmak taşını yeni değştirdim 3 4 çakışta yanıyor orjinalmi

 62. Zippo antique brass (sarı pirinç) fiyatı ve havale günü hakkında mail atar mısınız?

 63. mrb yazıma cvp gelmedi lütfen yardımcı olurmusunuz ? ben ZippoTurkiye Net siteden 49 tl ye çakmak aldım orjınal mı bılmıyorum garantıbelgesı war içinde ama turuncugüvenlık bandı yoktu.cakmagın altında I zippo 11 bradford pa. made ın usa yazıyor.iç kısmında for best results use ZIPPO flınts andfluıd zıppo mfg co bradford pa b 11 made ın zıppo usa arka kısmında ıng cocuklardan uzak tutunuz yazıyor. başka nesini yazıyım bilemedim yardımcı olun lüütfen şimdiden teşekkürler

 64. mrb ben zippo çakmak aldım ama orjınal mi hiç bişey anlamıyorum ZippoTurkiye Ne sitesinden aldım 49 tl. hem ucuz olması kafamı karıştırdı bide turuncu bandı yoktu geldiğinde napcam bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

 65. Hocam merhaba. Ben yıllar önce bir arkadaşımda zippo görmüştüm,daha ince ve daha küçüktü. ” Slim ” olarak arattırdım fakat tatmin edici bir görselle karşılaşamadım. Bahsettiğim ürünün,hangi seriye ait olduğunu ve güvenilir bir online alışveriş adreesini paylaşırsanız sevinirim…

 66. ZİPPO ALACAKLARA DUYURULUR
  ZİPPO SATAN FİRMADAN BAYİ KODUNU SORUN
  ŞÜPHE DUYDUYSANIZ ZİPPO TÜRKİYEDEN FİRMAYI ARAŞTIRIN
  STAND YOKSA BAYİ OLMA OLASILIĞI DÜŞÜKTÜR
  BİR ÇOK ALIŞVERİŞ MERKEZİNDE BİZZAT SAHTE ZİPPOLARI ORJİNAL DİYE SATANLARI GÖRDÜM
  O NEDENLE HER YERE GÜVENMEYİN
  İNTERNETTE BİR ÇOK SATICI VAR BUNLARA GÜVENMEYİN
  ÖZELLİKLE KABARTMALI ŞEKİLLİ YOK ALTIN KAPLAMA YOK LİMİTLİ BUNLARA İTİBAR ETMEYİN
  UNUTMAYIN BAYİLER SİZE HER ZAMAN HİZMET VERİR ÇALIŞAN AKSAM TAMİRLERİNDEN BEDEL ALMAZ (GİDİŞ GELİŞ KARGO HARİÇ)
  KARŞINIZDA MUHATTABINIZ OLUR HER İLİMİZDE BAYİLER SİZE HİZMET VERİR SORUNUNUZU ÇÖZER
  SELAMLAR HARUN ŞAHİN ZİPPO RESMİ BAYİSİ NO 1149

 67. Merhaba size bir sorum olacak geçen gün bir Antikacıdan eski bir zippo aldım. L Roma rakamıyla 1996 yazıyor iç kısımda G 1996 yazıyor yazılanlara bir göz attım. Herşey uyuyor ama kapak sesi beni yanıltıyor resimlerini nerden koya bilirim acaba ? Yardımcı olursanız sevinirim .

  • Resim yükle araması ile çıkacak sitelerden birisine yükleyip oluşan adresleri yorum kısmına yapıştıra bilirsiniz.

 68. 30yıldır zippo kullanıyorum şu an elimde40n senelik viyatlam için çıkarılan çakmak var onun kaliteli sesi çıkartacak zippo yeni veya eski model yada seri nosu kardesim bir bilgin varmı zipponunüst kapanı kople nasıl dehiştire bilirim selam

 69. eşim zippo hediye etti. çakmak taşı bittiği için 6 lı çakmak taşı seti aldım. ilk taş 1 ay kadar gitmesine rağmen sonradan aldıklarım 2 haftada bitiyor. günde 1 paket sigara içiyorum. bu kadar kısa sürede bitmesi normal mi? ayrıca alt kısımdan benzin dolumu yaparken ne kadar doldurmalıyız. üst kısımdan akıtana kadar mı doldurmalıyız?

  • Kullanıma göre değişir. Sadece sigara yakmak için ise normalden kısa sürüyor. Benzin için ise o kadar doldurmanız boşuna benzin akıtımına neden olacaktır. Daha az doldurmanız yeterli olacaktır.

 70. afedersiniz linkleri yollayamamışım zippoların orjinal olup olmadıklarını merak ediyorum yardımcı olursanız çok sevinirim j 13 serisi dedi satan arkadaş

   • büyük ihtimal ile 1. kalite replika ürünler. yazım hataları var. ve zippo 2 yıl öncesine kadar windproof model çakmak üretimini durdurduğunu açıklamıştı. Tekrar aktif hale gelip gelmediğini bilmiyorum ancak http://www.zippo.com dan bi gözat derim. elindeki zippoların normal satış fiyatı 120 tl den aşşağı olacağını da sanmıyorum ki ne kadar a aldığını da yazmamışsın

 71. Zippo almayı düşünüyorum satan arkadaş j 13 serisi dedi orjinal mi yardımcı olursanız çok sevinirim

 72. Merhabalar
  Elimde çok eski bir zippo vardı. J serisi Zippo XII
  Bradford PA. Made in USA

  Orjinalliği ve Üretim yılı hakkında bilgi alabilir miyim?

 73. iyi günler 3 sene önce orjinal zippo çakmak aldım.4 kere kapak menteşesi kırıldı (ilk kırıldıgında fazla oynuyordum cakmakla o sebeple kırılmış olabilirdi fakat diğerlerinde sadece sigaramı yakarken kullandım) .Sizce bu normal bişimi değişim gerekmiyor mu her defasında tamir edip gönderiyorlar.Anlasmalıyız yazılan Aras kargo’ya gittigimde böyle bi anlasmamız bulunmuyor cevabı alıyorum.8 tl’den göndermek zorunda kalıyorum.Her tamir olusunda bana 16 tl ye patlyor 16*4=64 tl kargo ücreti ödedim.Gene kırıldı Bıktım artık kargoya vercegim parayla yeni bi çakmak alırdım

 74. Arkadasimdan gelen zippo orjinal bundan eminim ama kutusu ve icindekileri kaybettim cakmak elimde duruyo ustunde yazi yaziyor bunu sdirmem mumkun mu ?

 75. Merhaba.Hediye etmek üzere bir zippo aldım.Resmini göndersem,Orjinal mi bir yardımcı olur musunuz? Şimdiden Teşekkürler.

 76. Zippomun fotografini size nasil ulastirabilirim sahte oldugundan supheleniyorum

 77. Erkek arkadasima gümüs rengi bir zippo aldim yaklasik 90 liraya yukaridaki özelliklerin hemen hemen hepsi uyuyor fakat kapagin ic kisminda sariliklar oldugunu farkettim birde cakmagin ic kismi pasli gibi.Birazda hafif sanirim.Acaba sahte olabilir mi ?

 78. Zippo-turkey sitesi güvenilir midir internet siparişi için bilgilendirirseniz çok sevinirim.

  • Her şey taklit edilebilir. Üründe nazi amblemi var ve ben daha önce nazi amblemi olan bir Zippo tasarımı görmedim. Birde orjinal olduğunu belirtiyorlar ama alt kısımın fotoğrafı yok.

   • Zippoların çok tutan eski üretimlerinin (1935,1941) tekrar Zippo firması tarafından üretilen birebir kopyalarına da “Replica” deniliyor. Yani Replica olması emitasyon olduğunu anlamına gelmez.

    Bu çakmağa gelince Zippo’nun Nazi amblemli bir ürünü yok. Bu çakmak Emitasyon, orjinal değil.

  • ürün orjinal olsa dahi kaçak olma ihtimali var kapaktaki yeşil yerine kahve rengi olmalı

   replica şu anlama geliyor ürün 1941de üretilmiş olanın günümüz üretim modelidir yani sahte anlamlı değil Ayhan arkadaşımızın yorumu yanlış

   diğer bir konu zippo nazi türü kabartma kullanmıyor kişisel bir uygulamadır
   selamlar harun

 79. BAhsettiğiniz internet sitesinden Zippo çakmak aldım.. İlk gün olmasına rağmaen iç aksamı hafif dışa kayıyor bu da kapağın kapanırken çarka temas ederek kapanmasını engelliyor ve iç mekanizma çakmak içinde oynama yapıyor.. bu durumda beni rahatsız etti.

 80. aldığım zippo nun kapağını birkaç kere açıp kapayınca iç aksamı yukarı doğru kaymaya başlıyor. çok fazla takıp çıkardım iç aksamını , ama orjinal zippo bundan etkilenirmi. tüm yorumları okudum sadece bir arkadaş bu durumdan şikayetçi olduğunu söylemiş.orjinal zipponun içinde kayma olurmu. teşekkürler..

  • Kullanıma bağlı olarak iç aksam sıkıntısı olabilir. Bu normaldir. Yetkili servisle iletişime geçerek ücretsiz tamir ettirebilirsiniz.

 81. Boynerde satılan zippolar orjinaldir değil mi ? Bir sorun olmaz yani ??

 82. Merhaba. Zippomun değeriniüretim tarihini ve öğrenmek istiyorum ancak yaptığım araştırmalar beni yeteri kadar tatmin etmedi! Altında ki patent numarasını,rakamları ve harfi kullandım araştırma sırasında. sonuç olarak elime 93 yapıma olabileceği bilgisi geçti ancak pirinç zippoların üretimlerinin bundan çok daha önce durdurulduğu bilgisine de ulaştım. Sonuç olarak elimde net bir bilgi yok. Bunun için ne gibi bir çözüm önerebilirsiniz?

 83. Merhabalar.Kız arkadaşıma hediye ettiğim zipponun gazı bitmişti.Arkadaşıma doldurması için verdiğimde kendisi kandil yağı ile doldurmuş.Tabili çakmak çalışmamaya başladı.Ben yanması için orjinal zippo benzini koydum.Çakmak arada alev alıyor fakat kapattığımda çok fazla duman çıkıyor.Araştırmama göre fitil ve pamuğu değiştirmem çözüm olabilirmiş.Pamuğu özel olduğunu düşünüyorum.Fakat hiç bir yerde bulamadım.Acaba pamuğu nerden temin edebilirim?

 84. Merhaba. Benzin doldurduğum zaman Zippomun kapağı kapalıyken kapağın birleşme yerine elimi sürdüğümde benzin ıslaklığı geliyor ve benzin doldurup üzerinden 2-3 gün geçtikten sonra da yine kapağı kapalıyken kapağın birleşme yerinden benzin kokusu geliyor bu normal midir ? Not: Kapakta açıkken çok hafif bir oynama var ama arkadaşlarımın zippolarına göre yok denecek kadar az.

 85. Ben evde eski bir çakmak buldum anladığım kadarıyla 1997 ocak ayı yapımı fakat dikkatimi çeken bir sorun var çakmağın altında ” Zippo Bradford. RA. XIII USA ” yazıyor yukarıdaki okudum yazılara göre sahte fakat ” American Eagle ” serisi var üstünde işleme olarak L&M U .S .A yazıyor sizce orjial midir acil cevap verirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler…

 86. Elimde zippo nun j xıı serisi var yalnız orjinal mi anlayamadım.kapağını açtığımda.keep away from chıldren after fln yazıyor hemen altında 33484 06 rakamları var.aynı rakam kapağın iç tarafındaki çıkıntıdada yazıyor burdan orjinal olduğunu anlayabilirmiyim ?

 87. ben yaklaşık 1 sene önce bir zippo aldım
  artık orjinal bayimi bilmiyorum her hangi bir sorunum da yok çakmağımda
  yukarıdaki yazıyı okuyunca merak ettim
  bazı sahte ürünlerde “bradford ra” yazıyor
  benim çakmağımda da aynı yazı var üretim tarihleri çakmak içi ve dışı ile aynı tarih
  her neyse acaba aldığım çakmak gerçek mi değilmi onda ikilem de kaldım sahteyse de sorun verdiğim paraya değdi 1 seneyi aşkın süredir aralıksız kullanıyorum ama gene de üzülürüm sahteyse

 88. merhaba..teyzemden bir zippo aldım fakat orjinalmi değilmi çözemedik.altında yazanları aktarayım; J zippo XII BRADFORD.PA. MADE IN U.S.A. birde yuvarlak içindeki R harfi zippo yazısının sağ alt köşesinde.orjinallerde üstünde olur yazmışlar doğru mu?

 89. Zippo kullanıcılarının dikkatine zippo alacağınız satıcının bayi olduğunu anlamak için tamir bedelini sorun çalışan aksamlardan oluşmuş arızalar için ücret talep ederse anlayınki bayi değildir
  birde mağazada bayi kodu yazılı belge olması gerekir özellikle stand olmayan yerlerden ürün almayın kutunun bulunduğu kapakta kahve rengi kalın bir çizgi olmalı truncu band varsa sahte olma olasılığı yüksektir.
  ithalatcımıza yolladığımız zippolardan 1 ad kargo bedeli alınır 5-7 tl arasıdır

  yönetici notu: Mesaj düzenlenmiştir. Teşekkürler.

 90. merhabalar zippo ların en pahalısı nekadar olabilir bilginiz varmı acaba elimde bir tane var hediye geldi fakat çok pahalı olduğunu söylediler

  • Tüm Zippo çakmakların kalitesi aynıdır. Yeni üretimlerin fiyat farkı üretim sayısı ve tasarımına göre değişmektedir. Yaklaşık 60 Tl’den başlar, binlerce TL’ye kadar çıkabilir.

 91. Merhaba ben internetten 57 liraya zippo aldım.Zippoda dış kapakta K zippo 12 yazıyor iç kısımın üstünde J 12 yazıyor.Ayrıca zipponun kapağını açıp kapadıkça iç aksanı yukarı doğru kayıyor.Sahte olabilir mi acaba ?

 92. merhaba erkek arkadasima siyah mat bi zippo aldım..tüketici bölgesi ve sertifikası olan bi yerden.dediginiz gibi çok ağır değil.ve 80 tl ye aldım indirimiyle..sizce sahte olabilirmi?

 93. ben hediye almak istiyorum … en uygun zippo 85 tl, 5 tl gönderim ücreti,7 tl benzini…..sitede… paran yoksa alma dersiniz belki ama,almak istiyorum :(( orjinal ama daha uygun fiyata yok mu yönlendirebileceğiniz….

  teşekkür ederim şimdiden

 94. benim zippomun çakmaktaşı mekanizması bazen takılı kalıyo ve çok sert dönüyo bunu yumuşatmamın bir yolu varmı

 95. Merhaba,orijinal zipponun üretiminin durduğunu söylediler. Nerede bulabilirim orijinal zippoyu,bayileri nerede yardımcı olursanuz sevinirim

 96. Yeni aldığım zipponun sesi sizin verdiğiniz “zippo” sesiyle birebir. ancak bazı baktığım şeyler dikkatimi çekti. mesela menteşe aralarında çok ufak boşluk var ama baya minik. ve bu kapağın çok hafif sağa ve sola oynamasına neden oluyor. ancak kapalıyken denediğimdede oynadığı halde hiç boşluk olmuyor. ses aynı olmasına rağmen benim beyaz zippomda altındaki yazı nın oraya sarı bi damga basmışlar yani altı altın sarısı . ancak bunu basarken fabrika hatasımıdır nedir anlamadım biraz alta kaymış tam oturtamamışlar. ama diğer bütün özellikler orjinal olduğunu gösteriyor. 2 arada 1 derede kaldım. seside aynı zippo. yardımcı olursanız sevinirim.

  • Oynaması normaldir fakat sarı damgayı anlayamadım. Daha detaylı tarif edebilir misiniz? Ya da fotoğrafını çekip yollarsanız daha rahat inceleme fırsatım olur.

 97. Gitti gidiyordan gümüş zippo çakmak aldım 150 tl. orjinal olmadığını söylüyorlar. internetteki yazılan bilgiler orjinal olduğunu gösteriyor. orjinal çakmak daha önce görmedim ama sanki biraz hafif benm aldğım çakmak. sizce gitti gidiyordan aldığım çakmak sahte olabilir mi ?

  • Buna benzer siteler mağaza olmadığı için kullanıcılar sahte üründe satabilir orjinalde. Zippo çakmaklar çok ağır olmaz. Windproof modelleri yaklaşık 50-60 gr. arasındadır.

 98. Ben internetten zippo aldım, zipponun açılış sesi, kabartmaları, çakıl taşının rengi hepsi orjinal gibi gözüküyor yalnız, zippo elimdeki diğer zippodan daha hafif bu onun sahte olduğunu gösterir mi ? teşekkürler.

  • Zippo’nun ağırlığından orjinalliğini tam anlamıyla anlamanız zor. En önemlisi malzeme kalitesidir. Yukarıda ki şartları sağlıyorsa Zippo’nuz orjinaldir.

 99. merhabalar, daniel kleinden bi adet çakmak aldım zippo tarzı yani ben zippo diye aldım aslında, fakat çakmağın taşı basmalı diğerleri gibi değil zippolar kesinlikle diğer taşlardan mı olmak zorunda? çakmağın altında +ve- işaretleri bide vida yeri var bunlar ne işe yarıyor ? bide lpg ile doldurunuz yazıyor normalde sadece mazotla olmuyor mu? sorularımı cevaplar mısınız eşime hediye almıştım kafam karıştı bi aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim..

  • Anladığım kadarıyla Zippo Blu almışsınız. Zippo Blu’nun yakıtı normal (Windproof) Zippo’dan farklıdır. Ona uygun yakıt almalısınız. + ve – normal çakmalar da olduğu gibi gaz çıkışı artırma ya da azaltma işlemini yapmanız için.

 100. Merhabalar.Öncelikle böyle bir site kurduğunuz ve biz zippo severlere 🙂 yardımcı olduğunuz için teşekkür ediyorum. Ben yavaş yavaşda olsa bir koleksiyon oluşturmak istiyorum.Standart modellerden 4 tane var zaten fakat daha ilginç zippolar kabartmalı modellerdende almak istiyorum çünkü standart modeller hep aynı ve sonu yok. Soracağım soruda ebayda harley davidson modelleri falan satılıyor farklı modeller ve sadece japonya için üretiliyor yazıyor.Neden japonya için üretiliyor yada zippo turkeyde neden böyle ürünler yok? Ebaydan alsak güvenilir midir sizce ? Teşekkürler…

  • İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
   Japonya’ya özel modeller üretilmesinin sebebi: Arz talep meselesi. Zippo’nun en çok satış yaptığı ülkelerden birisidir Japonya ve ciddi sayıda koleksiyoncusu vardır. Bu nedenle oraya özel üretimlerin olması çok doğal.
   eBay ve benzeri satış sitelerinde orjinal ürün bulabilirsiniz. Zaten satıcının geçmiş satışlarında aldığı yorumları incelerseniz rahatlıkla sattığı ürünlerin orjinal mi benzeri mi olduğunu anlarsınız.
   Ben eBay’da inceleme yaptığımda, bir satıcının en az 300+ satış ve %97+ pozitif puana dikkate alarak model bakıyorum. Yalnız bu satıcıların çoğunluğu ABD ve Kanada’da satış yapmakta ve kargo yaptıkları ülkeler arasında Türkiye genelde bulunmuyor. Bulunsa bile bir Zippo ücreti kadar nerdeyse kargo ücreti istemekte.
   Birde yurtdışından yapılan alış-verişler hatırladığım kadarıyla 50 Avro üzerinde değere sahip olduğunda vergiye tabi oluyor. Bunu da araştırıp dikkate alınız.

 101. Kız arkadaşımın aldığı zippoda sıkıntılar yaşıyorum. Garanti belgesi kutusu vs vs yok. zippor-turkey e göndersem işlem yaparlar mı?

  • Zippo garantisi için, fatura, garanti belgesi gibi evraklara ihtiyacınız yok. Orjinal Zippo olması yeterlidir. Gönül rahatlığıyla yollayabilirsiniz.

 102. Merhaba yaklaşık iki gün evvel internet üzerinden 95 tl ye zippo sipariş ettim. zippo constantine modeli. yalnız ürünün iç kısmında oksitlenme var içi paslı gibi. ve ürün sanki hafif gibi. ama diğer yerlerde bi sıkıntı yok ürün sahte mi ?

  • Zippo’nun benzeri piyasada bir hayli mevcut. Zippo ucuz malzeme ile üretim yapmaz. Sahte olma olasılığı fazla. Ama yinede servisine danışabilirsiniz.

 103. selam
  bir arkadaşım bana zippo hediye etti ve çok eski üretim olduğunu söyledi. zipponun altında aşağıdakiler yazıyor
  B ZIPPO 05
  BRADFORD.PA. MADE IN U.S.A.
  bana üretim yılı hakkında bilgi verebilirmisiniz?
  syg
  aydın alp

 104. Merhabalar. Benim zippomun iç aksamında C 12 yazmakta fakat dış krom kaplamanın altında ise E 12 yazmakta ve ben orjinal ürün sattığını ve satıcılık belgesi olan bi bayiden satın aldım. İkisininde üretim tarihinin aynı olması gerekmezmi ? Ürünü 0 aldım iç aksamının değişmemiş olması gerekir diye biliyorum ve son olarakta zippomun kapağını açarken iç aksam hafif yükseliyor, buda bir sorunmudur ? vida yeterince sıkılı durumda oldugu halde böyle bir sıkıntı normalmidir ? Teşekkür ederim şimdiden cevaplarınız için

  • Zippo’nun iç ve dış mekanizması farklı tarihlerde üretilebilir. Bu yüzden firma iç ve dış aksamın üretim tarihini eklemektedir. Sıkıntılı bir durum değil.

  • Zippo’nun iç ve dış mekanizması farklı tarihlerde üretilebilir. Bu yüzden firma iç ve dış aksamın üretim tarihini eklemektedir. Sıkıntılı bir durum değil.

   • peki her yerde karşıma çıkan şu yazıyı açıklayabilirmisiniz. Ben zippo nun fabrikasında üretim aşamasını izledim. iç aksamında made in zippo u.s.a yazıyordu. bazı larında ise zippo made in u.s.a yazıyor. bu durum normalmi. bu tür farklılıklar oluyormu yoksa farklı bir durummu. bilir kişiler açıklık getirirse sevinirim.

 105. erkek arkadaşıma zippo çakmak aldım 125 liraya http://www.hediyevetaki.com/U38,22,kisiye-ozel-orjinal-zippo-cakmak-resimli-cakmak.htm sizce orjinal mi ürün iadesi var ama bakıyorum çıkardığı sesi harici herşey uyuyor ses ne 1.ye ne 2.ye uyuyor altında zippo ı 09 BRADFORD.PA MADE IN U.S.A yazıyor (eşit puntolu) yalnız kasası biraz çizikli bir arkadaşım benzin kokusu olduğunu orjinal olmadığını diğer arkadaşım da hem sesinden hemde yandığında birazsonradan alevi uzadığı için orjinal olmadığını söylüyor lütfen yardımcı olun sahte olabilir mi en kısa zamnda cvp verirsenz sevincem

  • Bahsettiğiniz sorun içinde ki benzinin kalitesi ile ilgili bir durum, Zippo ile ilgili değil. Çakmak orjinal olabilir.

 106. Merhaba, ben yurtdışından zippo 80 th limitli çakmak aldım yani zipponun 80.yıl çakmağı özel kendi kırmzı kutusunda fiyatıda yurtıdsından aldııqım için 180 tl civarnda türkiyede 300 tl ye satılıyor.

  çakmağın kasası işlemeleri aığırlıqı kapaqını açtıımdaki sesi hepsi mukkemel fakat kafama takılan bir sorun var sadce kapağını açtıktan sonra kapak gevşekmis gbi sallnıyor aşırı derece olmasada gevşeme var ama kapağı yerine oturtunca cup dio oturuo sorunsuz ozmn sallantı olmuyor ama açtıktn sonra sallantı gevseme var sızce bu normalmi ?

  Teşekkürler

  • Bahsettiğiniz sorun kronik bir durum. Durum sizi çok rahatsız ediyorsa, yetkili bir bayiiye gösterebilirsiniz.

 107. mersinde oturuyorum zippo bayısı varmı bılmıyorum arastırdımö bulamadım altın kaplama constantine specıal edıtıon zippo aldım fıtılını deyıştırmem gerekıyor ama rasgele bır yerde deyıştırmek ıstemıyorum
  bılgınız var mı

 108. Merhabalar
  12 senedir kullandığım eşimin hediyesi olan zippo çakmağım sorunlar çıkardığı için zippo yetkili satıcısı bir mağazadan bana iç mekanizmayı komple garantiden değiştirebileceklerini söylediler. ama bana sıfır gelen iç mekanizmanın çakmak taşı bölümü bakır renginde. yazısında ve diğer yerlerinde bir sıkıntı yok gibi hatta sesi mükemmmel. bu serilerin bu renkte üretildiklerini söylediler. resimlere bakıp bir fikir verirmisiniz?
  http://imageshack.us/a/img46/7065/img1448ie.jpg
  http://imageshack.us/a/img593/3856/img1447v.jpg
  http://imageshack.us/a/img266/3820/img1446xv.jpg
  http://imageshack.us/a/img688/2657/img1449vv.jpg

   • 10 sene önce capitolden boyner mağazasından alındı boya kaplamalı olanlardan. ama sizin yazdığınız gibi kapağın alt kısmındaki yazı bakır renginde değil kapağın renginde. bu yazıyı okuduktan sonra sahte mi diye kıllandım acaba 10-15 sene önce de aynı şekilde kapağın altındaki yazı aynımıydı. çünkü boyner gibi büyük bir mağazanın sahte satması söz konusu olamaz gibi geldi bana..

  • Merhaba bende yeni aldım bir yerden çakmağı sesi farklı çıkıyor birde iç aksamda BRADFORD,PA. Şeklinde yazıyor virgül olunca aklıma şüphe düştü birde iç aksam ile dışındaki kodlamalar bire bir aynı çakmak baya ağır ama işte sesi ve iç aksamda ki noktalama işareti kafamı karistirdi

 109. 80 tl ye zippo armor aldim. Sizin orjinal dediginiz sesi cikartiyor diyebilirim. tek farki zannedersem metali kalin oldugu icin yankisi diger normal seriler gibi yankilanmiyor. Daha onceden kullanmistim normal seriyi ayni sesi alamiyorum armorda. Dusuncem sizce dogrumudur. İlginiz icin simdiden tesekkurler.

  • Zippo üretiminde kullanılan malzemelerin türü ve kalınlığı sesi mutlak etkileyecektir. Düşüncenize katılıyorum.

 110. Merhaba , benim zippomun üst kısmında FAME VEHİCLE alt kısmında amblemin içinde de oppresso liber yaziyo amblemin altında da bi kaç bişey yazıyo en altındada F BRADFOR.PA MADE IN U.S.A 05 yaziyo orjinal midir hediye geldi menteşesi bozuldu nasıl tamir ettiricem ?

 111. arkadaşlar merhaba,
  geçtiğimiz günlerde zippo turkiye den sipariş verdim
  teslimat bir kaç gün içinde gerçekleşiyor ve en önemlisi teslimatta ödeme yapabiliyorsunuz bu benim için daha sağlıklı bir sistem olduğu için belirtiyorum.
  yani söylemek istediğim gayet güvenilir bir şekilde sipariş verebilirsiniz.
  teşekkür ederim.

 112. zippo türkiyeden çakmak aldım. Ancak alt kısmında ”D” harfi var bu harf neyi simgeliyor. zippo nun sınıfınımı ayrıca bu sınıflandırma neye göre yapılıyor.?

 113. merhaba kolay gelsin (Zippo Antique Clock)
  ben modeli almak istiyorum zippo turkey sitesinde bulamadım nasıl temin edebilirim acaba başka sitelerde buldum ama orjinalliğinden emin olamadım yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar…

  • Tek tavsiye edeceğim site orası. Ebay üzerinden de alabilirsiniz fakat satıcının daha önce ki işlemlerini gözden geçirmeniz gerekir.

 114. böyle madde madde değilde sahtede şu kesinlikle olmaz desenizde yeni alanlar direk anlasa varmı böyle birşey şüphede kalmasak hani orjinalde kesinlikle şuna bakarsanız anlarsınız deseniz içimiz rahat etse

 115. merhaba nişanlıma hediye etmek için bir zippo aldım pek anlamıyorm orjinalliği konusunda yardımcı olabilirmisiniz iç tarafında zippo MFG.CO.BRADFORD.PA. K 11 dış kaplamasında ise L ZİPPO 11 BRADFORD.PA. made in u.s.a yazıyor

 116. MERHABALAR BİR ARKADAŞIM BANA ZİPPO BENZERİ FAKAT ALTINDA (TTB) YAZAN BİR ÇAKMAK HEDİYE ETTİ VE ÜZERİNDE KARTAL KABARTMASI VAR BANA ANTALYA DA BİR AMERİKAN ASKERİ VERDİ DRDİ SİZCE ZİPPO AMERİKAN ASKERLERİ İÇİN ÖZEL ÜRETMİŞ OLABİLİRMİ.TEŞEKKÜRLER .

 117. merhaba kolay gelsin (Zippo Antique Clock)
  ben modeli almak istiyorum zippo turkey sitesinde bulamadım nasıl temin edebilirim acaba başka sitelerde buldum ama orjinalliğinden emin olamadım yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar…

  • Tek tavsiye edeceğim site orası. Ebay üzerinden de alabilirsiniz fakat satıcının daha önce ki işlemlerini gözden geçirmeniz gerekir.

 118. cakmağın altındaki harf Z harfi, tescilli marka logosuda zippo o harfinin altında. büyük kare kutulu kutunun üstündeki zippo yazıısının altında üstünde tescil işareti yok. gürcüstandan geldi c.taşı sarı fitili var minik pipo var deri kılıf var çakmağın üst kapak içinde 33277 diye rakam yazıyor. orjinallik derecesi ? saygılarımla.

 119. Merhabalar,
  Yaklaşık 1 sene önce eşime internet üzerinden bir zippo aldım. 80 tl civarındaydı. Gazı, Çakmak taşı herşeyi tamamdı.
  Yukarıdaki bilgilerinizle karşılaştırdığımda orjinal olduğunu düşünüyorum.
  Fakat, kapağında biraz gevşeme var ve çok çabuk gazı bitiyor. Ayrıca ilk 3-4 çakmada bile yanmıyor.
  Sebebini öğrenebilme Şansım var mı acaba?
  Teşekküler..

  • Merhaba!
   Gazın çabuk bitmesi ve çakmağın ilk birkaç seferde yanmaması bana göre iç aksamın, metal kaplamasında oluşan boşluklardan gaz kaçırması nedeniyle olabileceğini düşünüyorum.
   Bir diğer durumda, pamuğun işlevini yavaş yavaş yitirmesi.
   Birinci durum ise, Zippo’nun “Ömür Boyu Garantisi”‘nden yararlanabilirsiniz. bknz. https://zippom.com/zippo-garanti-kalitesi/
   İkinci durum ise, pamuğunu değiştirmeniz gerekecek.

 120. Benim zippo’mun altında ” D ZİPPO VII BRADFORD PA. MADE IN U.S.A” Yazıyor ve gerçek olup olmadığını anlamak için yazdığın şeyleri zippom’da yaptığım kontroller gerçek olduğunu gösteriyor. Peki altında yazanın anlamı nedir kaç yılında üretilmiştir. Yardım olursanız sevinirim.

 121. bir zippo aldım sormak istedim altında K. ZİPPO ROMEN RAKAMIYLA 12 BRADFORD.PA MADE İN U.S.A YAZIYO SİZCE SAHTEMİ

 122. L zippo 11 bradford.pa. made in usa yazıyor dış aksanda alt tarafında
  A 12 yazıyor içinde d&r dan aldım lifetime guarantee li orijinl mi

 123. ZİPPO MFG. CO. BRADFORD. PA.
  G XV
  MADE IN ZİPPO KÜÇÜK r VAR ALTINDA U.S.A YAZIYOR Acaba orjinal mi?

 124. Merabalar.
  Zippom bugün elime gecti ve zippo-turkey.com dan aldin. Fakat merak ettigim bi kac durum var. Birincisi biraz hafif geldi bana sanki, ikinci durum ise dıs muhafaza kabinin icine baktigimda ust kapakta hafif paslanmalar var gibi, alt tarafinda sorun yok alt taraf bakir renginde ust ise normal metal ama pasli gibi. Bilgilendirirmisiniz beni.

  • Aldığınız ürün orjinal fakat sorunlu olabilir. Aldığınız yere sorunlarınızı bildirirseniz yardımcı olacaklardır.

 125. Merhaba arkadaşlar ; Bir arkadaşım bana zippo çakmak hediye etti ama orjinal olup olmadığı hakkında bir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim. Çakmağın herhangi bir yerinde zippo falan yazmıyor seri numarası da yazmıyor. Sadece altında EARTH STAR SMOKING SET VE AMBLEM VAR o kadar. Bilgilendirirseniz sevinirim.

 126. Merhaba. Kıbrıstan zippo ve ya rippo aldım ancak ayırt edemiyorum. 19liraya aldığım için kesin rippo ama altında Zippo BRADFORD.PA. MADE IN U.S.A yazıyor içini açıp baktık yine zippo yazısı ve olması gereken herşey var. Kapak seside aynı zippo sesi. Rüzgarda sönmüyor. Zippo kutusuyla birlikte aldım orjinal zippo olma ihtimali var mı?

 127. yazının üstünden çok geçmiş ama yinede belki cevap gelir diye yazmak istedim. Bugün zippo aldım 80 tlye ve kapağında sağa sola doğru hafif sallanma var normal midir ?

 128. iyi akşamlar zippo-turkey.com dan bir zippo aldım ancak gaz doldurmak için iç mekanizmasını çıkardığımda mekanizmanın biraz çizik gibi ve hafif ezilmeler olduğunu farkettim ve fitilinde biraz bakır gibi teller var sizce orjinal değil mi teşekkürler.

  • Zippo-turkey’den aldığınız ürünlerin tamamı orjinaldir. BU konuda endişeniz olmasın. İç mekanizmasında sorun var ise bunu ücretsiz olarak aynı yerden değişim sağlayabilirsiniz.

   • peki fitilin içinde 2-3 tane tel olması hafif çizik ve eziklikler normal mi? geldiğinde üzerinde açılmadığına dair bir bantta yoktu, teşekkürler. Cevabınızı bekliyorum.

    • bildiğim kadarıyla türkiyede satılan zippolarda güvenlik bandı olmaması gerekiyomuş olursa sahte veya kaçak oluyomuş

    • Çiziğin iç aksamında olması normal diyebilirim ama ezilmeler konusunda aynı yorumu yapamam. Şunu da bilmelisiniz ki zippo-turkey Zippo’nun Türkiye Resmi Distribütörü. Buradan alınan ürünlerin sahte olma olasılığı sıfırdır.

   • Konuyla ilgisi zippo-turkeye e-posta attım hemen yardım oldular editörleri yanlış kaydetmiş düzelttiler şimdi armor diye geçiyo şuan 🙂

 129. bendeki zippo nun dış kapakta H….07 iç mekaniz mada ise G…….07. yazıyor yurt dışından geldi bir yerde orjinal zippo nun mağaza ya geldiğinde iç mekanizmanin sahte si ile degistirildigini duymuştum bendeki orjinal mu değilmi ?

  • Zippo’yu onarım için bir tamir merkezine götürmediyseniz, dış ve iç aksamda farklı tarihlerin olması sıkıntılı bir durumdan dolayı olduğunu düşünüyorum.

 130. Merhaba ınternet uzerınden zippo gold dust modelını satın aldım urunun altında A 12 ve BRADFORD.PA. MADE IN U.S.E .yazıyor. çakmagı yaktıkça ıcındekı aksağanı yukarı kayıyor acaba sahte mı

    • Zippo’nun alt kısmında yazması gereken yazılarda şüphelenecek bir durum yok gibi. Yalnız belirttiğiniz sorun için aldığınız yer ile iletişime geçebilirsiniz.

 131. bendeki ürünün menteşesi gevşek altında B ZİPPO 08 BRADF ORD.PA.MADE IN U.S.A yazıyo doldurmak için çıkarttığımdada içi bakır renginde ve zippo nun sınıfları var diyolar A.B.C.D.E.F gibi bende B yazıyor benim ürünüm gerçekmi , gerçekse kalitesi nasıldır…

 132. benim elimde 1990 yılına ait arka üst kapağında SOLID BRASS alt kapağında ise STATUE OF LIBERTY yazıyor bu orjinal bi çakmak mıdır

 133. Merhaba benim zippom da dış tarafında AMERİCAN STYLE yazısı ve kanat şekli Ayrıca F-16 işlemesi altında da F-16 A/B Fighter yazıyo. Altında ise J Zippo XII BRADFORD,PA. MADE IN U.S.A yazıyo. Orjinal değil mi ?

 134. Ben bugün aldım altında E 06 yazıyor orjinal olup olmadıgını da anlamadım 100 tl ye aldım kaziklandim mı acaba diye düşünüyorum altında ki yazılar uyuyor. Birde üzerinde operation iraqi freedom coalisition for peace yazıyor gercek zipponun boyle bir modeli var mı merak ediyorum şimdiden teşekkürler

  • 100 tl Zippo çakmağı için abartılacak bir fiyat değildir. 40 tl’den başlar ve binlerce dolara kadar fiyatları farklılık gösterebilir. Aldığınız model Irak Savaşı için hazırlanmış bir seri. “Zippo Operation Iraqi Freedom Coalition For Peace Lighter” olarak geçmekte.

 135. Merhaba. Vermiş olduğunuz bilgileri için şimdiden teşekkür ederim. Ben http://dx.com/p/genuine-zippo-fuel-lighter-silver-54643?item=58 bu siteden bahsi geçen ürünü aldım daha bu gün elime ulaştı. Ürünü ilk açtığımda Zipponun sesini alamadım sanki kapağında bir sorun var gibi. bir kaç kez denedikten sonra ara ara zippo sesini duydum bir terslik var belli fakat kapaktan mı yoksa mekanizmadan mı çözemedim ürün orjinal diye biliyorum. Kendimde bildiğim kadarıyla kontrol ettim ürün orjinal. Sizce bu durumda ne yapmalıyım.
  Not: Mekanizmayı biraz yukarıya yani tam oturtmadığım zaman zippo sesi çıkıyor sonrasında tekrar kapak atmıyor.
  Saygılarımla.

  • Satın almış olduğunuz yer birçok markanın sahte ürünlerinin satıldığı Hong Kong merkezli bir site. Ama etiketi ve kutuya baktığımda orjinal Zippo ürünü gibi duruyor. Ses konusunda ise şunu diyebilirim ki, sitede paylaştığımız sesin %100 fikir vereceğini iddia etmiyoruz. Orjinal bir çok Zippo’nun eminim ki sesi farklı olabilir. Burda şunu anlatmaya çalıştık: Orjinal Zippo’nun görüntüsü, işçiliği hatta sesi sahte ürünlerle kıyaslandığında çok daha kalitelidir.

  • Zippo ve Star bir markadır. Star, ucuz Zippo görünümlü çakmaklar üretir. Bir Zippo markası değildir.

   • Zippo bir markadır. Star da bir markadır ama bir Zippo markasi değildir. Star, üretiminde ucuz çakmaklar bulunur ve bu çakmaklar Zippo görünümlüdür.

  • Elimde bulunan hiçbir Zippo’nun alt kısmı bu kadar derin değil ama böyle yazımın olması muhtemel olabilir. Beni düşündüren, bu fiyata bu denli işlemeli bir Zippo çakmağının böyle bir fiyatta satılması. Ayriyeten yanında da hediyelerin olması. Turuncu etiketin olduğunu da belirtmiş ki bu orjinal Zippo’larda ilk bakılması gereken unsurlardan birisidir. Yinede tam emin değilim..

   Edit: Zippo’nun resmi sitesinde bulunan modellerde böyle bir tasarım bulunmuyor. Bknz. http://www.zippo.com/lighters.aspx?id=1226&c=1230&t=1300&p=1

 136. bendeki zipponun modeli scrimshaw ship mi ne. m359 b ve ix yazıyor ama içinde c ix ne ayak anlamadım?

 137. bende bir zippo aldım ama burdaki 2 seslede alakası yok sanırım üstündeki ön ve arkasındaki 4 parça plastikten ses biraz daha değişik

 138. benim elimde eski bir Rus askeri elinde silahlı ve kabakta ise yıldız içinde asker var çakmağımın alt kısmına 2008A SINCE1989 YAZIYOR

  • Sanırım orjinalliğini soruyorsunuz. Zippo çakmaklarında böyle bir ibare yer almaz. Bu nedenle orjinal Zippo markası değil.

 139. selam aleykum kardeş ben burda çok ucuza bir zippo aldım hatchet markası orjinalmı acaba ………bekliyorum cvpnızı

 140. Merhabalar uyarılarınız için teşekkür ederim , garanti belgesi ile gelen zippo çakmağın orjinal olup olmadığı zippo nun kendi sitesinden kontrol edilebilir mi ?

 141. benim zippomda herşey uyuyor dediklerinize sadece alt kısmında eşit puntolarla BRADFORD.PA. MADE IN U.S.A. yazıyor bu normalmidir ? bradrofd yazısına takıldımda yukarda yazmaması gerek falan demişsiniz

  • “Bradford Pa.” yazması normaldir. Yukarıda yazan ve sahte Zippo’da “Bradford Ra.” yazılması yanlıştır.

 142. Merhaba arkadaşlar,

  Ben zippo almak istiyorum ama nereden alabilirim? Orjinal alıcam ://

 143. mrb ben internetten bir zippo siparişi verdm ama orjinal olup olmadığını anlayamadım fiyatı 40 tl bana cok ucuz geldi orjinal bir zippo için ama almış bulundum bu fiyata olması normal mi

 144. merhabalar.yeni bir zipo aldım ilk kullanımı için kendi gazını kullanarak doldurdum ve ilk yakmamla birlikte diponun(alev gizleyen) kısmında çok az bir miktar kararma oldu.neden olabilir acaba bilginiz varmı

  • Az miktarda kararma normaldir fakat kararma çok ise kolonya ile temizlemeye çalışın. Temizlenmiyorsa kullandığınız gaz ya da zippo’nun orjinal olmama durumu aklıma geliyor.

  • Slm.öncelikle bilgiler icin tesekkürler.ben nişanlım icin bi zippo çakmak almayı düsünüyorm. Hediye olacağı icin beğeneceği bi şey olsn diyorum.zippolarda fiyat farkları var bunun sebebi nedir?90tl ye olan bi zippoyla 160-250tl olan zipponun baslıca farkları neler acaba?

 145. teşekkür ederim.peki ortalama fiyatlar hakkında bişey söyliyebilir misiniz?
  nekadara alabilirim bi zippo çakmağı?

 146. merhaba eşime doğumgününde orjinal bi zippi almak istiyorum.bence orjinalle sahteleri ayırmak için kullanılacak ölçülerden biride fiyatıdır diye düşünüyorum.ortalama zippo fiyatları nekadar ve ben ankarada oturuyorum beni yönlendirebileceğiniz bir yer varmı?
  şimdiden teşekkür ederim 🙂

  • Direk yönledirebileceğim yer yok ama Ankamall gibi büyük alış-veriş merkezlerinden alabilirsiniz.

 147. arkadaşlar benim zippomun altındabradford pa made in usa yazıyor ve sesi orjinale uygun sizce orjinalmidir ??

  • Bradford yazması normaldir. USA ya da Bradford yazar. Made In Bradford (USA) yazısında tüm harflerin büyüklüğü aynı olmasına dikkat ediniz.

 148. bu kapağın içindeki leke kullanılmış olduğunu mu gösterir
  ürün elime bu şekilde geldi
  ona göre hareket edeceğim teşekkürler

  • Dışında sıkıntı yoksa kullanılmış olduğunu zannetmiyorum. İçiniz rahat etmesi için aldığınız yerden değişim talebinde bulunabilirsiniz.

 149. merhabalar hocam ilk olar çok kalteli bilgler vermşsiniz emeğnze sağlık -ben bir kaç zippo aldm çok çakma fyatna ama szn verdniz blgler doğrultusunda çakma zppoyla kyasladm ve anlaya bildm kadaryla orjinal gbi geldi yazıları seri nosu vs. Var orjinalle kyasladm da da aynısıydı 2 tane zippo bayiye gösterdm sesine fln bkdlar orjinal dedler bu dediklerinzdn bşka nerdn anlaya blrm yada çkmaklar orjinal olablirmi teşekkürler.

  • Öncelikle Zippo çakmaklar çok şık bir kutuda satılmaktadır. Altında yazan Made in USA yazısında ki harf puntoları aynı olması gerekmektedir. Yazıda da bahsedildiği gibi malzeme işçiliği kalitelidir.

 150. beyler zippomu kapatırken kapak kulakçığı kaldırdığı sırada çakmağıda yukarı kaldırıyo çok hafif olarak ama bu kaldırma kapağın çok az açık kalmasına yetiyo üstten bastırdığımda tam olarak kapanıyo bu sorun neden kaynaklanıyo olabilir

  • zipponun sesi bir çok etkene bağlı olarak değişir.
   kapak ağırlığı dış kaplaması,kabartma olup olmaması.altın,prinç,krom yada çelikten yapılıyor olması da söz konusu(gerçekte hangi madenden yapıldığını tam olarak bilmiyorum.
   zippo sesi diye belirtilen sesi duymuyorsanız endişe etmeyin. elinize aldığınızda iç ve dış parçalarını izleyin basit işçilik hemen gözünüze çarpacaktır.

  • çakmagın içini şişirmeleri gerek düzelir bu işlemde
   kerpetenle zipponun içi yanlardan genişletiliyo kasada sıkma yaptıgı için sıkı oluyo

  • çakmağın bakımını yap benzin haznesinde duran düz yuvalı vidayı biraz sıkmalısın zipponun dış haznesini ise ıslak mendil ile güzelce bir kurşun kaleme sararak temizleyebilirsin zippo kullanıyorsan onu temiz tut ona bak sen onu ne kadar temiz tutarsan oda seni o kadar süre ateşsiz bırakmayacaktır :))

 151. merhabalar benim elimdeki zippo çakmak A – VI SANIRIM 1990 YAPIMI yalnız geçen ay menteşesinde problem olmuştu tamir için yolladım tekrar geri aldığımda iç aksamının tamamen dğiştiğini gördüm D – 09 olmuş bu durum çakmağın manevi değerini düşürrü mü ?

  • Sayın aydın,

   Çakmağınız Ocak 1990 üretimi. Eğer zippo çakmağınızı yetkili servise gönderdiyseniz (http://www.zippo.com.tr) iç ünitesi değişse bile sizin orjinal yani eski iç ünitenizi de yanında geri yollarlar. Bunu defalarca denediğim için biliyorum. Eğer yetkili servis haricinde bir yere göndermişseniz şahsen takibini yapmalısınız mutlaka. Çünkü iç ünite de en az dışı kadar çakmağın maneviyatını ve yaşanmışlığını etkiler. Ben bir kolleksiyoner olarak tamire yollayıp yenisiyle değiştirsem bile mutlaka iç ünitelere gözüm gibi bakarım. Özet olarak çakmağın manevi ve maddi değerini tamamen azaltacağı için orjinal iç ünitenizin peşine düşün.

 152. bendeki zippoda dış kapakda H zippo 07 yazıyor iç kısımın üstünde G 07 yazıyor bu ne anlama geliyor? orjnlmi ? sahtemi çünkü diğer herşey orjinale uyuyor yurt dışından geldiği için soruyorum birde H VE G seri harflerinin aynı olması gerekiyormu?

  • Sayın Ali Bey,
   G temmuz ayını, H ise ağustos ayını, 07 2007 yılını temsil eder. Zippo çakmakları iç ve dış olarak iki kısımdan oluşur. İç ve dış kısımlarının ayrı aylarda üretilip montajı yapıldıysa iki farklı tarihin gözükmesi normal diye düşünüyorum.
   https://zippom.com/zippo-garanti-kalitesi/ yazısına göz gezdirmenizi isterim.
   Saygılarıma

 153. çok güzel faydalı bilgiler zippo severler için. elinize sağlık .çok teşekkürler..

Yorumlar kapalı.